Przedszkole Miejskie
nr 16 w Toruniu

Szanowni Państwo!
Podobnie jak w ubiegłym roku, nasze przedszkole weźmie udział w Akcji „Szlachetna Paczka”.
Opis rodziny: Pani Mirosława (37 l.) wraz z mężem Andrzejem (42 l.) wychowują córkę Dominikę (17 l.). W 2014 roku zlikwidowano stanowiska pracy pani Mirosławy oraz jej męża. Rodzina stara się od tamtej pory radzić sobie z trudnościami. Pani Mirosława projektuje i szyje ubrania oraz sprząta domy sąsiadów w zamian za żywność. Mieszkają w jednopokojowym domu gdzie nie ma łazienki ani wody. Pani Mirosława żyje w skrajnym ubóstwie. Jej mąż podjął pracę jednak umowę ma tylko do końca listopada tego roku. Miesięczny dochód rodziny wynosi 1450 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania na jednego członka pozostaje jedynie 297 zł. Pani Mirosława jest osobą bardzo kreatywną. Uwielbia projektować i szyć ubrania. Jeśli tylko uda jej się zdobyć produkty to wspólnie z córką pieką ciasta. Pomiędzy panią Mirosławą a jej córką jest bardzo silna więź i obie są dla siebie ogromnym wsparciem. Z najważniejszych potrzeb pani Mirosława wymienia żywność, gdyż często wraz z córką jest głodna. Następną także ważną potrzebą są środki czystości - rodziny nie stać na ich zakup. Pani Mirosława oraz jej córka nie posiadają również obuwia na zimę.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.

Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia:

Zbiórka będzie prowadzona w dniach: 27.11.2017 r. – 7.12.2017 r.
Koordynatorami akcji w przedszkolu są p. Ewa Augustyniak i p. Iwona Malcahn.

Najważniejsze wydarzenia

Poniżej przedstawiamy Państwu jadłospis na dni 20.11. - 24.11.2017 r.:

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH
rok szkolny 2017/2018
ODDZIAŁ I „Kornelkowe Małpki” - w godzinach: 14:45 – 15:00:
ODDZIAŁ II „Kornelkowe Koziołki”- w godzinach: 14:30 – 14:45:
ODDZIAŁ III „Kornelkowe Jacki i Placki” - w godzinach: 13:00 – 13:30:
ODDZIAŁ IV „Kornelki” - w godzinach: 13:30 – 14:00:
ODDZIAŁ V „Kornelkowe Murzynki” - w godzinach: 14:00 – 14:30:

Konkurs „ZBIERAMY MAKULATURĘ”!
Zbiórka surowców wtórnych w postaci papieru i tektury prowadzona będzie na terenie przedszkola w terminie od 16.10.2017 r. do 30.04.2018 r.
Makulaturę będziemy zbierać w każdy czwartek w godzinach od 6:00 do 9:00.
Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Torunia. Dla placówek – laureatów konkursu, przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe.

Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023
Zachęcamy do zapoznania się ze Strategią uchwaloną przez Radę Miasta Torunia.
Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023 - pdf

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”
Serdecznie zapraszamy na Uroczystości Wigilijne, połączone z kiermaszem ozdób świątecznych, które odbędą się w naszym przedszkolu:

Mikołajki w przedszkolu
Dnia 6.12.2017 r. (środa) od samego rana w przedszkolu na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj! Mamy nadzieję, że nie zapomni o słodkich upominkach.
Z tej okazji w każdej grupie odbędą się warsztaty piernikowe organizowane przez Radę Rodziców, prowadzić je będą wybrani rodzice.

Przedstawienie Teatru „Kornelkowo”
Dnia 12.12.2017 r. (wtorek) o godzinie 10:00 teatr rodziców „Kornelkowo” zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie pt.: „Jaś i Małgosia”.

Dzień Osób Niepełnosprawnych
Z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych 1.12.2017 r. (piątek) w grupie integracyjnej odbędą się zabawy Mikołajkowe wraz z zaproszoną klasą I c ze Szkoły Podstawowej nr 16.