Przedszkole Miejskie
nr 16 w Toruniu

Szanowni Państwo!
Uprzejmie informujemy, że z dniem 17.10.2016 r. uruchomiony został oficjalny profil naszego przedszkola na facebooku.
Serdecznie zapraszamy do polubienia! :) facebook.com/pm16.torun

Najważniejsze wydarzenia:

REKRUTACJA
Rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2017/2018 odbędzie się w dniach 19.04. - 10.05.2017 r.
Rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą przedszkoli oraz zarejestrować się w systemie za pośrednictwem Portalu dla Rodziców pod adresem: https://torun.formico.pl/

Zatwierdzanie i weryfikacja wniosku rekrutacyjnego przez pracownika przedszkola odbywać się będzie:
Szczegółowe informacje w zakładce KWALIFIKACJA

Informacja o rekrutacji do Młodzieżowego Domu Kultury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza
W poniedziałek, 22 maja 2017 r. rusza nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania lub rozwijające uzdolnienia organizowane w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. W tym roku po raz pierwszy będzie prowadzony w formie elektronicznej.
Rodzice kandydatów lub kandydaci pełnoletni mogą ubiegać się o przyjęcie do dwóch placówek oświatowo-wychowawczych, w których organizowane są zajęcia rozwijające zainteresowania lub rozwijające uzdolnienia – Młodzieżowego Domu Kultury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza. Z ofertą placówek, terminarzem, kryteriami rekrutacyjnymi na rok szkolny 2017/2018 można zapoznać się na stronie internetowej: TUTAJ. Tam też od 22 maja 2017 r. dostępne będą: wniosek o przyjecie do placówki i załączniki do wniosku.

Wnioski można składać do 13 czerwca 2017 r.

Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdują się również na stronach placówek:
Młodzieżowy Dom Kultury
OPP Dom Harcerza

Poniżej przedstawiamy Państwu jadłospis na dni 22.05. - 26.05.2017 r.

PODZIĘKOWANIA
W imieniu Społeczności Przedszkola Miejskiego nr 16 serdecznie dziękujemy:

Dzień Mamy i Taty
Serdecznie zapraszamy do przedszkola na uroczystości, które odbędą się:

Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023
Zachęcamy do zapoznania się ze Strategią uchwaloną przez Radę Miasta Torunia.
Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023 - pdf

Zapraszamy również do obejrzenia filmu "Toruńskie Szkoły Zawodowe 2017" TUTAJ

PRZERWA WAKACYJNA
Uprzejmie informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu, zaplanowana jest na dni: 24.07. – 18.08.2017 r.
Nasze przedszkole będzie pełniło dyżur dla dzieci ze wszystkich toruńskich przedszkoli w dniach: 26.06. – 21.07.2017 r.
BRAK MIEJSC W PRZEDSZKOLACH MIEJSKICH!

Proszę o zorganizowanie opieki dzieciom podczas trwania przerwy urlopowej. W przypadku braku takiej możliwości, proszę zapoznać się z harmonogramem dyżurów w przedszkolach miejskich i niepublicznych TUTAJ