Przedszkole Miejskie
nr 16 w Toruniu

Szanowni Państwo!
Rada Rodziców na spotkaniu 17.09.2020 r. ustaliła nową stawkę w wysokości 20 zł miesięcznie.
Składkę proszę wpłacać na konto Rady Rodziców:
Bank Millenium: 07 1470 0002 2025 4889 7000 0001
tytułem: imię i nazwisko dziecka, grupa

PRZERWA WAKACYJNA
Informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu zaplanowana jest w okresie: 26.07.2021 – 08.08.2021
W tym czasie przedszkole będzie zamknięte.

Ze względu na zagrożenie zarażeniem COVID-19 nie planuje się organizowania tzw. przedszkoli zastępczych dla dzieci z innych placówek w czasie, gdy przedszkole macierzyste będzie zamknięte.
Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkoli, przez okres dwóch wakacyjnych tygodni rodzice będą musieli zapewnić opiekę dzieciom we własnym zakresie.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Torunia - TUTAJ

„Zbieramy makulaturę"
Bierzemy udział w akcji organizowanej przez Prezydenta Miasta Torunia, która ma na celu promowanie zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Konkurs będzie trwał do 30.04.2021 r., nagrodzonych zostanie 20 placówek oświatowych w kategorii ilości zebranej makulatury w przeliczeniu na ucznia i 5 placówek w kategorii ogólnej masy zebranego surowca.

Makulaturę należy dostarczać do przedszkola z opisem: imię i nazwisko dziecka, grupa oraz waga makulatury.

Serdecznie zachęcamy Państwa oraz dzieci do wzięcia udziału w akcji. Liczymy na Państwa wsparcie i z góry dziękujemy za zaangażowanie!

Koordynatorzy zbiórki makulatury:
Lucyna Sokołowska
Marta Zalewska

UWAGA RODZICE! WAŻNE!
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w Przedszkolu Miejskim nr 16:
Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii

Inne ważne dokumenty:
Prosimy o bieżące śledzenie ogłoszeń na stronie internetowej MEN TUTAJ oraz Urzędu Miasta Torunia TUTAJ

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, prosimy o zgłaszanie do wychowawców grup i dyrektora wszelkich przypadków wystąpienia u dzieci chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Dotyczy to również przebywania dziecka lub współmieszkańców dziecka na kwarantannie bądź w izolacji w związku z zakażeniem SARS-CoV-2.

Przypominam, że zgodnie z „Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii", rodzice przyprowadzają do przedszkola wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych lub sugerujących chorobę zakaźną.

Jolanta Szkopińska

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się w dniach 22.02.2021 r. – 10.03.2021 r.
Oferta przedszkoli, wnioski i oświadczenia będą dostępne wkrótce pod adresem: http://www.torun.przedszkola.vnabor.pl
Więcej informacji organizacyjnych: TUTAJ

TERMINARZ REKRUTACJI:
Proszę zapoznać się z poniższym harmonogramem i ściśle przestrzegać terminów:
Ze względu na zagrożenie zarażeniem COVID-19, uprzejmie prosimy o składanie KOMPLETU dokumentów spakowanych w koszulkę do skrzynki (koszulki dostępne na stoliku w przedszkolu).

Proszę się upewnić, że do każdego zaznaczonego przez Państwa kryterium dołączone są stosowne oświadczenia lub zaświadczenia zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie naboru. W przypadku złożenia niekompletnego wniosku, członkowie Komisji Rekrutacyjnej będą się z Państwem kontaktować telefonicznie celem uzupełnienia dokumentacji.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy wypełnieniu wniosku lub nie mają Państwo dostępu do komputera, Internetu czy sprawnej drukarki, uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wypełnienia dokumentów w przedszkolu we wtorki i w piątki w godzinach 9:00 – 15:00, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka, rękawiczki, mile widziany własny długopis).

Dzieci aktualnie uczęszczające do przedszkola, których rodzice złożyli deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, mają zapewnione miejsce w przedszkolu w nowym roku szkolnym 2021/2022.

8.03.2021 - 12.03.2021

Szanowni Państwo!
W związku z oczekiwaniem na szczepienia nauczycieli, informuję że w najbliższym czasie nie przewidujemy zebrań grupowych.
Wszystkie oddziały mają założone adresy mailowe umożliwiające kontakt z nauczycielami grupy.
Poza tym, tak jak zawsze, można umówić się telefonicznie lub mailowo na indywidualne konsultacje w celu uzyskania informacji o dziecku.

Jolanta Szkopińska
dyrektor

Komunikat MEiN w sprawie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i rodziców.
Szczegółowe informacje - TUTAJ

Szanowni Państwo!
„Szepnęły nam kotki i pieski do uszka, że mają pusto w brzuszkach,
że puszki to wielki przysmak psi i koci, bo zwierzęta nie lubią łakoci.
Więc mają swoje smuteczki i proszą o pyszne puszeczki."

W dniach 22.02.2021 r. – 5.03.2021 r. w ramach akcji „Pomóż zwierzakowi” odbędzie się w naszym przedszkolu zbiórka karmy dla psów i kotów.
Dary prosimy przekazywać nauczycielom w grupach.

Serdecznie dziękujemy!