Przedszkole Miejskie
nr 16 w Toruniu

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, prosimy o zgłaszanie do wychowawców grup i dyrektora wszelkich przypadków wystąpienia u dzieci chorób zakaźnych i pasożytniczych.
Dziękujemy!

Szanowni Państwo!
Rada Rodziców na spotkaniu 17.09.2020 r. ustaliła nową stawkę w wysokości 20 zł miesięcznie.
Składkę proszę wpłacać na konto Rady Rodziców:
Bank Millenium: 07 1470 0002 2025 4889 7000 0001
tytułem: imię i nazwisko dziecka, grupa

Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023
Zachęcamy do zapoznania się ze Strategią uchwaloną przez Radę Miasta Torunia.
Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023 - pdf

UWAGA RODZICE! WAŻNE!
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w Przedszkolu Miejskim nr 16:
Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii

Inne ważne dokumenty:
Prosimy o bieżące śledzenie ogłoszeń na stronie internetowej MEN TUTAJ oraz Urzędu Miasta Torunia TUTAJ

Szanowni Państwo!
W związku z uzyskaniem pozytywnej opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu oraz zgody Prezydenta Miasta Torunia, informuję że oddział dzieci 3-letnich „Kornelkowe Małpki” będzie zawieszony w swojej działalności od dnia 26.10.2020 r. do 30.10.2020 r.
Nieobecność spowodowana chorobą pracowników przedszkola uniemożliwia bezpieczne prowadzenie opieki i wychowania w tej grupie.
Od dnia 26.10.2020 r. do 30.10.2020 r. grupa dzieci 3-letnich przechodzi na nauczanie zdalne.

Prosimy śledzić wiadomości na naszej stronie.

Jolanta Szkopińska
Dyrektor PM16

Drodzy Rodzice!
W związku z zawieszeniem działalności przedszkola przesyłamy propozycje zadań do wykonania z dziećmi w dniach 19.10. – 24.10.2020 r.:
Oddział I – „Kornelkowe Małpki”
Pani Iza zachęca do:
Oddział II – „Kornelkowe Koziołki”
Pani Iwona i Pani Marlena zachęcają do:
Oddział III – „Kornelkowe Jacki i Placki”
Pani Ewa i Pani Magda zachęcają do:
Oddział IV – „Kornelki”
Pani Alina zachęca do:
Oddział V – „Kornelkowe Murzynki”
Pani Ewa i Pani Lucyna zachęcają do:
Dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego z oddziału integracyjnego oraz oddziału specjalnego pracują w trybie nauczania indywidualnego – otrzymują zadania zgodne z dotychczasowym postępem procesu edukacyjno-terapeutycznego oraz zadaniami zawartymi w IPET.

Pani Violetta Korpalska przygotowała materiały do ćwiczeń logopedycznych w domu („Kornelkowe Jacki i Placki”, „Kornelki” i „Kornelkowe Murzynki”): TUTAJ

Pani Małgorzata Jaźwiecka przygotowała materiały do ćwiczeń logopedycznych w domu („Kornelkowe Małpki”, „Kornelkowe Koziołki”, oddział specjalny): TUTAJ

Pani Magdalena Wasilewska przygotowała materiały do terapii ruchowej w domu TUTAJ

Psycholog – p. Wiesława Cwynar zachęca do:
Psycholog – p. Aleksandra Piekarska zachęca do: obejrzenia „Bajek Pomagajek”: TUTAJ

U W A G A !!!
W związku z działaniami ograniczającymi rozprzestrzenianie się zakażeń SARS-CoV-2 na terenie Przedszkola Miejskiego nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Toruniu, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu informuje, że przedszkole zawiesza działalność i wszystkie dzieci oraz ich współmieszkańcy (rodzice, opiekunowie, rodzeństwo itp.) z dniem 18.10.2020 r. zostają objęci kwarantanną do 24.10.2020 r. włącznie.
Wiąże się to z zakazem opuszczania miejsca kwarantanny. W najbliższym czasie skontaktują się z Państwem pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu.

Zajęcia logopedyczne
dla dzieci z oddziału I i II
Harmonogram zajęć logopedycznych - TUTAJ

Szanowni Państwo!
W dniu dzisiejszym tj.22.10.2020 r. otrzymałam informację, że dwóch nauczycieli przebywających na kwarantannie ma wynik pozytywny. Na wynik czekają pracownicy kuchni, a także trzech pracowników obsługi i dwóch innych nauczycieli.
Ze względu na zaistniałe okoliczności, poprosiłam o kontakt z Państwem w celu uzyskania informacji, które dzieci powrócą w poniedziałek do przedszkola. Informacja ta jest niezbędna, ponieważ obiad (planujemy zupę z tzw. wkładką) będzie zamawiany dla dzieci w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Pierwsze i drugie śniadanie będzie przygotowywane na terenie przedszkola.

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz wszystkich pracowników przedszkola, przed otwarciem placówki 26.10.2020 r. (tj. niedziela) planujemy dezynfekcję, którą przeprowadzą pracownicy przedszkola. Dezynfekowane będą powierzchnie płaskie, stoliki, krzesła, klamki, poręcze, zabawki, toalety.

Informuję, że sytuacja jest dynamiczna i monitoruję ją na bieżąco. Może się zdarzyć tak, że w związku z brakiem pełnej kadry pedagogicznej będziemy przechodzić na nauczanie zdalne w danej grupie.

Ze swojej strony uczynimy wszystko, aby w przedszkolu było bezpiecznie.
Bardzo proszę o bieżące śledzenie strony internetowej przedszkola.

Jolanta Szkopińska
Dyrektor PM16